Najcieplej jak się da!

TO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ!



Zadbaj o dobre ogrzewanie

Czy pompy ciepła są dla Ciebie?

Sprawdź to w dedykowanym kalkulatorze.

Najważniejszą kwestią z punktu widzenia posiadacza domu jednorodzinnego jest przeważnie koszt nośnika energii, a więc całkowite koszty ogrzewania domu. Zaczynamy zastanawiać się jak nie narazić się na wysokie koszty ogrzewania? Jaki rodzaj instalacji wybrać by ogrzewanie domu było ekonomiczne, wydajne oraz przyjazne środowisku? Doskonałym rozwiązaniem, który pozwala połączyć wszystkie te korzyści są POMPY CIEPŁA.

Pompy Ciepła – szczególnie te powietrzne  – zdobywają coraz więcej zwolenników, ponieważ do podgrzania wody użytkowej i ogrzania domów wykorzystują energię cieplną pobraną z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku. Co to dla nas oznacza?

1. Wykorzystując powietrze jako źródło ciepła rezygnujemy z użycia paliw konwencjonalnych tj. węgiel kamienny, węgiel brunatny, torf, drewno, ropa naftowa i gaz ziemny. Ma to ogromne znaczenie dla środowiska, naszego zdrowia i portfela.

Początkowe koszty inwestycyjne mogą być wyższe w porównaniu do systemu opartego na samym kotle. Koszty te znacząco zmaleją i nakłady poniesione na inwestycje szybko się zwrócą, gdy będziemy mogli zrezygnować z zakupu paliw konwencjonalnych których ceny rosną z powodu postępującemu wyczerpaniu zasobów.

Spalanie paliw w celu pozyskania energii jest głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza. Każdy z nas na pewno pamięta te „smogowe” noce i poranki. Jak wynika z raportów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), długotrwałe narażenie na działanie pyłu zawieszonego PM2,5 skutkuje skróceniem średniej długości życia. Prowadzi to również do wzrostu chorób układu oddechowego i krążenia oraz wzrost ryzyka nagłych przypadków wymagających hospitalizacji.

2. Nie wymaga uciążliwej obsługi oraz częstych przeglądów: Obsługa sprowadza się jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników. Biorąc pod uwagę niską awaryjność tych urządzeń wystarczy coroczna kontrola (przed sezonem grzewczym) by sprawdzić stan urządzenia oraz jego wydajność.

3. Zajmują mało miejsca. Pod wieloma względami. Samo urządzenie zajmuje powierzchnię mniej więcej taka samą jak gazowy kocioł kondensacyjny. Nie potrzebujemy również budować komina oraz magazynu opału.

4. Niektóre pompy ciepła (rewersyjne) nie tylko ogrzewają, ale przez poprzez odwrócenie cyklu, stanowią kompletny zespół z możliwością przełączania
z ogrzewania na chłodzenie.

Pompy ciepła to urządzenia: zautomatyzowane, bezobsługowe, ekonomiczne w eksploatacji oraz ekologiczne.

Poznaj nasze usługi

i zadbaj o komfortową temperaturę

Chcę dowiedzieć się więcej